آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند؟

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند

بسیاری از افراد عادت دارند که گوشی‌های خود را بیش از اندازه در شارژ قرار دهند. آیا این کار آسیبی به باتری یا گوشی شما وارد می‌کند؟  این افراد معمولا عادت دارند قبل از خواب گوشی را در شارژ قرار دهند و بعد از بیدار شدن آن را از شارژ خارج کنند. شما هم جزو این دسته هستید؟ پس به دقت ادامه این مطلب را پیگیری کنید. یکی از بحث‌هایی که در این مورد وجود دارد، این است که آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند؟ درواقع وجود این فناوری باعث حفظ سلامتی باتری دستگاه شما خواهد شد. در ادامه این مطلب به این سوال پاسخ داده خواهد شد.

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند؟

یکی از معضلاتی که بیشتر افراد آن را تجربه می‌کنند، شارژ کردن بیش از حد گوشی است. گاهی این موضوع در اثر حواس‌پرتی و به‌طور ناخواسته اتفاق می‌افتد. برای بررسی این موضوع که گوشی‌ها قطع کن شارژ دارند یا خیر؛ باید هر دو نوع گوشی‌های معروف بازار، یعنی اندروید و آیفون را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم.

برند اپل برای گوشی‌های بالاتر از ios 13 خود، فناوری قطع کن شارژ تعبیه کرده است. این فناوری باعث بهبود طول عمر باتری با کاهش مدت زمان مورد نیاز برای شارژ می‌شود. با فعال بودن این ویژگی، آیفون شما شارژ بیش از 80 درصد را به تاخیر می‌اندازد. درواقع قطع کن زمانی فعال می‌شود که دستگاه شما مدت زمان طولانی شارژ را پیش‌بینی کند. این ویژگی برای گوشی‌های با ios بالاتر از 13 فعال است. بنابراین برای از کار انداختن این ویژگی، کافیست که به تنظیمات گوشی رفته و این گزینه را غیرفعال کنید.

در مورد اندروید هم همین مسئله صدق می‌کند. در گوشی‌های نسل جدید اندروید از فناوری قطع کن استفاده شده است. این فناوری باعث عدم شارژ بعد از کامل شدن آن می‌شود. با فعال شدن این ویژگی از وارد شدن آسیب به باتری گوشی در طولانی مدت جلوگیری می‌شود.

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند؟

صد درصد شدن شارژ گوشی

بعد از پاسخ به سوال آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند، نوبت به بررسی صد درصد شدن شارژ باتری گوشی می‌رسد. همانطور که مطلع هستید، بیشتر گوشی‌ها از باتری‌های لیتیوم یونی برای تغذیه استفاده می‌کنند. این باتری‌ها سرعت، چگالی، دوام و در مجموع کیفیت بسیار بالایی دارند. حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌توان این نوع باتری‌ها را صد درصد شارژ کرد؟

شما می‌توانید گوشی خود را تا 100 درصد شارژ کنید، اما این کار باعث کاهش طول عمر باتری در دراز مدت خواهد شد. به همین دلیل بهتر است شارژ باتری گوشی هوشمند خود را بین 40 تا 80 درصد قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا یون‌های شارژ شده از کار بیفتند. از طرف دیگر تمایل بیش از حد به تخلیه کامل شارژ هم عادت مناسبی نیست. شارژ کامل 100 درصدی هم فقط برای ماهی یک بار مفید است.

هر باتری دارای چرخه شارژ مخصوص خود است. این چرخه زمانی اتفاق می‌افتد که شارژ باتری از صفر یا نزدیک به صفر تکمیل می‌شود. باتری گوشی شما ممکن است بارها چرخه شارژ را تجربه کرده باشد. با این وجود احتمال دارد با افت محسوسی روبرو شود.

اثرات زیاد ماندن گوشی در شارژ

در پاسخ به سوال آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند یا نه، گفتیم که این فناوری برای اندروید و ios متفاوت طراحی شده است. با این حال و فارغ از وجود یا عدم وجود قطع کن در گوشی‌های جدید، برخی کاربران علاقه زیادی به شارژ کردن گوشی قبل از خواب دارند. آنها گوشی را به شارژر متصل کرده و می‌خوابند. همانطور که می‌دانید یک گوشی معمولی بین 1 تا 3 ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارد، اما در این حالت حدود 6 تا 8 ساعت در شارژ قرار خواهد گرفت.

برخی معتقدند که این کار باعث وارد شدن فشار به دستگاه می‌شود و از سوی دیگر برخی اعتقاد دارند که این کار هیچ تاثیری روی باتری ندارد. کدام دیدگاه صحیح است؟ این موضوع که اگر گوشی زیاد در شارژ بماند به باتری فشار وارد می‌شود در مورد گوشی‌ها و باتری‌های قدیمی‌تر صدق می‌کند. در گذشته و وجود نوعی خاص از باتری‌های لیتیوم یونی، قرار دادن بیش از حد باتری در شارژ، باعث داغ شدن و حتی انفجار آنها می‌شد.

امروزه دستگاه‌های هوشمند از باتری‌های مدرنی استفاده می‌کنند. باتری‌هایی که در گوشی‌های هوشمند امروزی به کار گرفته می‌شوند به دلیل وجود فناوری قطع‌کن، مشکلی برای شارژ بعد از 100 درصد ندارند. این باتری‌ها می‌توانند هر بار بدون آسیب در شارژ باقی بمانند. به همین دلیل اگر ساعت‌های طولانی گوشی خود را در شارژ رها می‌کنید نگران خراب شدن آن نباشید قطع کن شارژ از کاهش عمر باتری جلوگیری می‌کند.

باتری گوشی چند سال عمر میکند؟

توقف شارژ گوشی

همانطور که در پاسخ به سوال آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند هم اشاره کردیم، امروزه بیشتر گوشی‌های هوشمند دارای این فناوری هستند. درواقع وقتی شما ساعت‌ها گوشی را در شارژ رها می‌کنید، بعد از شارژ 100 درصدی، شارژ باتری قطع یا متوقف می‌شود. این ویژگی برای هر دو دسته گوشی‌های پرطرفدار بازار وجود دارد.

قطع اتوماتیک شارژ باتری اندروید

در گوشی‌های هوشمند اندروید فناوری Home Automation مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری از داغ شدن و آسیب وارد شدن به باتری گوشی بعد از شارژ کامل جلوگیری می‌کند. این موضوع تاثیر زیادی در افزایش طول عمر باتری‌های گوشی‌های اندرویدی دارد. این ویژگی در مورد گوشی‌های قدیمی‌تر صدق نمی‌کند. گوشی‌های قدیمی‌تر از باتری‌های قدیمی بهره می‌برند. این باتری‌ها اگر بیش از حد در شارژ بمانند، داغ شده و حتی منفجر می‌شوند. اما گوشی‌های هوشمند جدید را می‌توانید ساعت‌ها در شارژ رها کنید.

قطع شارژ خودکار گوشی سامسونگ

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند در مورد سامسونگ هم صدق می‌کند؟ گوشی‌های جدید سامسونگ هم از باتری‌های مدرن بهره می‌برند. همچنین دارای فناوری قطع کن شارژ اتوماتیک هستند. به این ترتیب هنگام در شارژ ماندن بیش از حد دچار داغی و خرابی نمی‌شوند. گوشی شما بعد از شارژ کامل به صورت خودکار از حالت شارژ خارج خواهد شد. با این حال بهتر است این کار را تا حد امکان انجام ندهید. همچنین بهتر است هنگام شارژ شدن گوشی، آن را از قاب خارج کنید. همه این کارها باعث افزایش طول عمر باتری گوشی شما می‌شوند.

قطع کن شارژ موبایل شیائومی

شیائومی یکی دیگر از برندهای مطرح در بازار است که طرفداران بسیار زیادی هم دارد. اما آیا گوشی‌های هوشمند شیائومی هم از فناوری قطع کن شارژ هوشمند بهره می‌برند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گوشی‌های شیائومی هم در زمره گوشی‌های اندرویدی قرار می‌گیرند. همانطور که اشاره کردیم، گوشی‌های اندرویدی دارای فناوری قطع کن شارژ هستند؛ بنابراین گوشی‌های شیائومی هم از این قاعده مستثنی نیستند. برای شارژ گوشی‌های هوشمند شیائومی بعد از 100 درصد شدن، نیازی نیست نگران باشید. گوشی بعد از شارژ کامل به صورت اتوماتیک از حالت شارژ خارج خواهد شد. همین موضوع باعث افزایش طول عمر باتری می‌شود. ویژگی مهمی که در مورد باتری‌های قدیمی‌تر وجود ندارد.

قطع اتوماتیک شارژ باتری

آیا آیفون قطع کن شارژ دارد؟

برند اپل یکی دیگر از محبوب‌ترین برندهای موجود در بازار است. اپل هر ساله از گوشی‌های هوشمند جدید خود رونمایی می‌کند. با این حال آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند؟ برای استفاده از این فناوری، گوشی آیفون شما باید دارای ios13 یا بالاتر باشد. در این حالت می‌توانید از برنامه Battery Charge Alarm استفاده کنید. این برنامه طوری تنظیم شده که بعد از شارژ کامل دستگاه، باعث خاموش شدن آن می‌شود. این اپلیکیشن از طریق یک رابط کاربری بصری، طبق دستورالعمل‌های ios تنظیم شده است. این قطع شدن اتوماتیک از طریق زنگ هشدار به شما اطلاع داده می‌شود.

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم به پرسش آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند پاسخ بدهیم. گوشی‌های هوشمندی که امروزه تولید می‌شوند دارای باتری‌هایی با طول عمر بیشتری هستند. همچنین این باتری‌ها برخلاف باتری‌های قدیمی وقتی بیش از حد در شارژ باقی بمانند، داغ یا منفجر نمی‌شوند. این ویژگی به لطف وجود فناوری قطع کن اتوماتیک شارژ در گوشی‌های هوشمند امروزی امکان‌پذیر شده است. این فناوری باعث می‌شود تا شارژ گوشی بعد از 100 درصد شدن متوقف شود. این فناوری هم در گوشی‌های جدید اندروید و هم ایفون تعبیه شده است.

فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی مرکز خرید عمده و تکی انواع گوشی هوشمند، ساده و مینی از برندهای مختلف به صورت اورجینال و اصلی می باشد. این محصولات از گارانتی هفت روز مهلت تست و یا گرانتی 18 ماه شرکتی برخوردارند. مشتریان محترم می‌توانند با انتخاب نام برند، گوشی موبایل مورد نظر خود را انتخاب و پس از بررسی مشخصات آن را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی خریداری نمایند.

آیا گوشی های جدید قطع کن شارژ دارند

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.