مقایسه ایفون طرح با اصلی + مشخصات فنی و ظاهری

مقایسه ایفون طرح با اصلی

بریم که فرق اصل و فیک رو بفهمیم!

با افزایش قیمت گوشی‌های آیفون، شرکت‌های مختلفی اقدام به ساخت و عرضه آیفون‌های طرح اصلی کرده‌اند. این گوشی‌ها در واقع تنها در بخش ظاهر و برخی از جزئیات مشابه گوشی‌های اصلی اپل هستند و هدف از تولید آن‌ها این است که افرادی که توان تهیه آیفون‌های اصلی را ندارند از این گوشی‌ها استفاده کنند. الته به غیر از این می‌توان این گوشی‌های غیراصل را نیز در ویترین مغازه‌ها قرار داد. حال اگر می‌خواهید در مورد تفاوت‌های این گوشی‌های غیراصل با نوع اصلی آن‌ها و عملکرد باتری گوشی مطلع شوید، ما در این مطلب مقایسه ایفون طرح با اصلی را با جزئیات لازم انجام خواهیم داد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تفاوت‌ها، تا انتها همراه ما باشید.

نحوه تشخیص اپل اصل از فیک

در آغاز بحث مقایسه ایفون طرح با اصلی، به این موضوع اشاره خواهیم کرد که چگونه می‌توان آیفون اصل را از نوع فیک آن تشخیص داد. در کل برخی از مدل‌های طرح اصلی، از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به مدل اصلی دارند و شاید بدون کار کردن با آن‌ها، امکان تشخیص سخت باشد. اما برخی نیز از روی ظاهر به راحتی قابل تشخیص هستند؛ این موضوع به شرکت سازنده گوشی‌های طرح اصلی بستگی دارد.

اما معمولا با روشن شدن و کار کردن با گوشی‌های طرح، به راحتی می‌توان به فیک بودن آن‌ها پی برد. در ادامه اما چند روش برای تشخیص آیفون طرح اصلی از مدل اصلی را بیان خواهیم کرد.

یکی از روش‌های ساده و راحت، بررسی مشخصات ظاهری آیفون است. شما با مشاهده برخی از ویژگی‌های ظاهری گوشی غیراصل به راحتی می‌توانید آن را از مدل اصلی تمییز دهید. به طور مثال دکمه‌ها و نحوه قرار گرفتن پورت‌ها در مدل اصلی کاملا با ظرافت و جزئیات و با استفاده از بهترین مواد اولیه صورت گرفته است. اما اگر نتوانید از طریق مشخصات ظاهری فیک بودن آیفون را تشخیص دهید، راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

باز کردن گوشی و کار کردن با آن احتمالا همه چیز را کاملا برایتان روشن خواهد کرد. گوشی‌های آیفون سرعت و کیفیت بسیار بالایی دارند و به راحتی با مقایسه ایفون طرح با اصلی متوجه آن خواهید شد که کدام ایفون فیک است. به طور مثال کیفیت دوربین‌های گوشی‌های اپل (apple) همواره زبانزد بوده است و انواع فیک به هیچ عنوان توانایی رقابت در این زمینه را ندارند. همچنین معمولا گوشی‌های فیک آیفون، سیستم عاملی متفاوت دارند که از این طریق نیز قابل شناسایی هستند.

در انتها چک کردن شماره سریال گوشی که هم در جعبه و هم در تنظیمات وجود دارد، راه دیگری است که می‌توان آیفون اصلی از غیراصلی را تشخیص داد.

مقایسه ایفون طرح با اصلی

مشخصات فنی و ظاهری گوشی طرح اپل ایفون

در بحث مقایسه ایفون طرح با اصلی، بررسی مشخصات فنی و ظاهری مدل‌های فیک و طرح این گوشی‌ها نیز بسیار مهم است. به خصوص برای افرادی که قصد دارند این گوشی‌ها را برای کاربردهای روزانه در اختیار داشته باشند، مهم است که آیا این موبایل‌ها این توانایی را دارند که مانند گوشی هوشمند معمولی عمل کنند یا خیر. به هر حال انتظار عملکرد سریع و خوب مانند گوشی‌های اصلی اپل، انتظاری بیهوده خواهد بود. در زیر به صورت مجزا بخش‌های مختلف این گوشی‌ها را با هم مقایسه خواهیم کرد و شما بعد از مطالعه این مشخصات و مقایسه‌ها، می‌توانید با دید بهتری تصمیمتان را برای خرید گوشی‌های فیک بگیرید.

  • کیفیت دوربین گوشی طرح اپل

دوربین گوشی‌های اپل همواره یکی از مهمترین بخش‌های این موبایل به شمار می‌آید. مخصوصا مدل‌های 2، 3 سال اخیر اپل از لحاظ دوربین بسیار پیشرفت کرده‌اند و کاملا می‌توانند به عنوان دوربین عکاسی مستقل معرفی شوند. بنابراین باید این مورد را در نظر داشت که کیفیت دوربین ایفون طرح اصلی به هیچ عنوان با مدل اصلی قابل مقایسه نیست.

با توجه به این که گوشی‌های طرح در انواع و مدل‌های مختلفی هستند و همچنین توسط شرکت‌های متفاوتی ارائه می‌شوند، هر کدام از دوربین‌های جداگانه‌ای بهره می‌برند. ممکن است در گوشی طرح آیفون 11 دوربین اصلی 16 مگاپیکسلی به کار گرفته شده باشد و در مدل آیفون X دوربین 8 مگاپیکسلی. اما چیزی که اهمیت دارد آن است که این دوربین‌ها عملکرد درخشانی را نداشته و کاملا مانند گوشی میان‌رده و حتی پایین‌رده عمل می‌کنند.

  • ظاهر و کیفیت ساخت

در مقایسه ایفون طرح با اصلی، شاید نزدیک‌ترین شباهت‌ها در همین بخش رقم بخورد. جایی که شرکت‌های سازنده و تولیدکننده آیفون‌های فیک تلاش می‌کنند که همه چیز را دقیق و با جزئیات انجام دهند. در حقیقت هدف اصلی نیز از تولید این محصولات دقیقا همین مورد است که از نظر ظاهری تفاوتی بین نسخه فیک و مدل اصلی وجود نداشته باشد.

گرچه این موضوع به شرکت سازنده و استفاده آن‌ها از مواد اولیه مرغوب نیز ارتباط مستقیمی دارد. با این که شرکت‌ها سعی دارند که نزدیک‌ترین طراحی را به گوشی‌های آیفون داشته باشند، اما همه می‌دانند که اپل در ساخت و تولید گوشی با بهترین مواد اولیه مهارت خاصی دارد. از این رو، برای کسانی که با انواع گوشی‌ها و به خصوص گوشی‌های اپل آشنایی دارند، تشخیص آن که گوشی فیک یا اصل است کار سختی نخواهد بود. اما در مجموع باید گفت که برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های فیک اپل از طراحی و روش ساخت خوبی استفاده می‌کنند و به نسبت گوشی‌های پایین‌رده و با قیمت پایین این طراحی و کیفیت ساخت رضایت‌بخش خواهد بود. اما قطعا نسبت به گوشی‌های اصلی، گوشی طراح اصل حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

مقایسه ایفون طرح با اصلی

  • نمایشگر گوشی

نمایشگر گوشی هم از بخش‌های بسیار مهم و تاثیرگذار است. در گوشی‌های اصلی اپل همواره شاهد به‌کارگیری نمایشگرهای باکیفیتی هستیم. واضح است که نمایشگرهای گوشی‌های طرح اپل کیفیت به مراتب کمتری از نسخه اصلی دارند. البته سازندگان این گوشی‌های سعی می‌کنند از اندازه و ابعاد یکسانی نسبت به مدل اصلی استفاده کنند. اما کیفیت نمایشگر فاصله زیادی با مدل اصلی دارد.

همچنین قدرت لمس و قابلیت‌های ویژه نمایشگر آیفون اصلی نیز بسیار بهتر از نسخه فیک است. البته در مقایسه با گوشی‌های رده‌پایین و حتی میان‌رده، نمایشگر این گوشی‌های طرح می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. اما مجددا ذکر می‌شود که نباید انتظار کیفیت نمایشگر آیفون اصلی را از این محصولات داشت.

  • اینترنت گوشی های طرح

در بحث مقایسه ایفون طرح با اصلی باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اینترنت گوشی‌های طرح اصلی چه تفاوتی با نوع اصلی دارد. در واقع از نظر اتصال به اینترنت تفاوتی وجود ندارد و گوشی‌های طرح نیز با استفاده از سیمکارت یا شبکه وای فای می‌توانند اینترنت را دریافت کنند. اما ممکن است در کیفیت و آنتن‌دهی تفاوت‌هایی دیده شود که آن نیز به دلیل کیفیت متفاوت قطعات در این دو مدل، موردی طبیعی است. اما به راحتی از طریق تنظیمات اینترنت گوشی طرح اپل می‌توان اینترنت آن را فعال و از آن استفاده کرد.

  • باتری گوشی‌ها

مورد بعد در مقایسه ایفون طرح با اصلی، باتری آن‌ها است؛ باتری آیفون بخشی مهم و کلیدی در موبایل است که برای افراد اهمیت بالایی دارد. قطعا هیچ کسی تمایل ندارد که مدام به دنبال شارژر برای شارژ کردن گوشی خود بگردد. در بخش باتری نیز به طور حتم گوشی‌های طرح اپل از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند و میزان ظرفیت پایین‌تری را دارند.

البته بر حسب شرکت تولیدکننده این گوشی‌ها ممکن است برخی از آن‌ها دوام باتری مناسبی داشته باشند. شما بر اساس انتظار و نیازتان از این گوشی‌ها باید به سراغ گزینه مد نظرتان بروید. اگر برای قرار دادن در پشت ویترین به این گوشی‌ها نیاز دارید، به طور حتم باتری تاثیر چندانی در خریدتان نخواهد داشت. اما اگر بخواهید از آن به عنوان گوشی روزمره خود استفاده کنید، قطعا باید به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید. بنابراین قبل از خرید حتما ظرفیت باتری گوشی‌های طرح را بررسی کرده و در صورت تایید خریدتان خود را نهایی کنید.

  • سیستم عامل و سخت افزار

گوشی‌های اصلی اپل با سیستم عامل آی او اس در دسترس علاقه‌مندان و مشتریان قرار می‌گیرند. این سیستم عامل از بهترین و سریع‌ترین سیستم عامل‌های فعلی جهان است. به دلیل عدم کپی و عدم امکان استفاده از این سیستم عامل، روی گوشی‌های طرح اپل معمولا سیستم عامل اندروید قرار دارد. بنابراین این تفاوت بزرگ بین گوشی‌های اصلی اپل و مدل‌های طرح آن وجود دارد.

اگر گوشی طرح را روشن کردید و با سیستم عامل اندروید مواجه شدید، تعجب نکنید! البته استفاده از تم‌ها و تصاویر مرتبط و نزدیک با رابط کاربری آی او اس ترفندی است که این شرکت‌ها در پیش گرفتند که بتوانند از هر لحاظ محصول خود را به نسخه اصلی نزدیک کنند. اما برای افرادی که با گوشی‌های هوشمند آشنا هستند، تشخیص این مورد کار سختی نخواهد بود. سرعت و کیفیت سیستم عامل پیاده‌شده روی گوشی‌های طرح، با مدل‌های رده‌بالا بازار توانایی رقابت را ندارد؛ اما در کل برای کاربردهای عادی مناسب است. همچنین سخت افزار و دیگر مشخصات این چنینی این گوشی‌ها هم کاملا متفاوت از نسخه اصلی است. شرکت سازنده میزان حافظه داخلی این موبایل‌ها را اعلام می‌کند و شما قادر هستید که از این مشخصات استفاده کنید.

  • سایر امکانات جانبی

علاوه بر موارد گفته شده، گوشی‌های طرح دارای امکانات جانبی دیگری هم هستند. البته که در مقایسه ایفون طرح با اصلی نمی‌توان کیفیت و تعدد امکانات جانبی گوشی‌های اصل را در چنین گوشی‌هایی یافت، اما به هر حال سازندگان آن‌ها برای رضایت مشتریان امکاناتی را نیز برای این محصولات در نظر می‌گیرند. چراغ قوه، اسپیکر، پورت‌های مختلف، امکان نصب برنامه‌های مختلف و… از سری امکاناتی است که این تولیدات از شرکت‌های متفرقه دارند. در این زمینه نیز کاملا همه چیز به نیاز و خواسته شما از گوشی‌های طرح اصلی برمی‌گردد که تا چه اندازه این موارد برایتان اهمیت دارد.

فروش گوشی طرح اپل

جمع‌بندی

مقایسه ایفون طرح با اصلی موضوعی بود که در این مطلب به آن پرداختیم. باید بدانید که ایفون طرح اصلی به دلایل مختلفی به فروش می‌رسد. قیمت بالای آیفون‌های اصلی می‌تواند عمده‌ترین دلیل روی آوردن افراد به تهیه این محصولات فیک باشد. البته به دلیل شرایط مختلف همچون قرار دادن گوشی پشت ویترین یا حفظ پرستیژ کاری ممکن است تهیه این نوع گوشی‌های طرح و عدم پرداخت هزینه زیاد برای تهیه مدل اصلی منطقی به نظر برسد. اما برای استفاده از این گوشی‌ها به عنوان گوشی‌ اصلی خود تردیدهایی وجود دارد که فرد باید با بررسی تمامی جوانب تصمیم خود را نهایی کند. اگر هم قصد خرید گوشی طرح اپل به عنوان گوشی اصلی خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما نوع باکیفیت و دارای امکانات مناسب آن را تهیه کنید که در ادامه کار کردن با آن، دچار مشکلات و چالش‌هایی نشوید.

فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی مرکز خرید عمده و تکی انواع گوشی هوشمند، ساده و مینی از برندهای مختلف به صورت اورجینال و اصلی می باشد. این محصولات از گارانتی هفت روز مهلت تست و یا گرانتی 18 ماه شرکتی برخوردارند. مشتریان محترم می‌توانند با انتخاب نام برند، گوشی موبایل مورد نظر خود را انتخاب و پس از بررسی مشخصات آن را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی خریداری نمایند.

 

  • کیفیت دوربین گوشی طرح اپل چگونه است؟
  • چگونه از طریق نمایشگر گوشی میتوان به اصل یا فیک بودن گوشی اپل پی برد؟
  • اینترنت گوشی های طرح با گوشی اصل چه تفاوتی دارد؟

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.