متفرقه

اطلاعات مفید درباره کارتن گوشی

کارتن گوشی

کاربرد کارتن خالی گوشی

در نگاه اول شاید کم اهمیت به نظر برسد، اما کارتن گوشی کاربردهای بسیاری دارد. شاید بپرسید آیا می‌توان در صورت گم شدن کارتن گوشی کارتن دیگری را برای آن یافت؟ اصلا امکان خرید گوشی بدون کارتن وجود دارد یا خیر؟ اگر در مورد اهمیت کارتن گوشی کنجکاو هستید یا قصد تهیه آن را دارید، حتما تا انتها با ما همراه باشید.

شاید با خود فکر کنید که آیا کارتن گوشی خالی کاربرد خاصی دارد و اصلا نیازی به تولید یا تهیه آن وجود دارد یا خیر؟ به طور خلاصه بله؛ باید گفت که کارتن خالی گوشی در موارد زیادی کاربرد دارد و ممکن است هر فردی نیاز داشته باشد که چنین محصولی را خریداری کند؛ از گم شدن کارتن و محافظت از گوشی گرفته تا مباحث مربوط به فروش گوشی‌های موبایل. در ادامه در خصوص مهم‌ترین کاربردهای کارتن خالی گوشی توضیحات بیشتری ارائه می‌شود که با مطالعه آن‌ها می‌توانید کاربردهای این محصول را بیشتر بشناسید.

 

  • برای ویترین مغازه‌ها

اگر صاحب مغازه هستید و در کنار گوشی‌ها و ماکت‌هایی که در ویترین مغازه خود قرار داده‌اید می‌خواهید چند کارتن گوشی را هم قرار دهید، خرید کارتن‌های گوشی برای هر مدل بهترین راهکار پیش روی شماست. شاید کامل به نظر رسیدن ویترین مغازه و همچنین حسی که به مخاطب منتقل می‌شود روی فروش بیشتر فروشگاه نیز تاثیر داشته باشد. مطمئنا تا به حال در پشت ویترین‌های فروشگاه‌های گوشی‌های موبایل انواع کارتن‌های گوشی را دیده‌اید که بسیاری از آن‌ها توسط صاحبان مغازه به طور جداگانه‌ای برای کامل شدن ویترین تهیه شده‌اند. می‌توانید کارتن مخصوص به گوشی مد نظر را تهیه کرده و با قرار دادن ماکت گوشی در کنار آن جلوه خوبی به ویترین فروشگاه خود ببخشید.

  • فروش آسان‌تر

یکی دیگر از کاربردهای کارتن خالی گوشی، مربوط به زمانی است که فرد قصد فروش گوشی خود را دارد. اگر جعبه گوشی دچار مشکل بوده و آسیب‌ دیده باشد یا به طور کلی کارتن آن گم شده باشد، به طور حتم بسیاری از افراد به دلایل امنیتی قید خرید آن گوشی را می‌زنند.

در این حالت راه مناسبی وجود دارد و آن استفاده از کارتن‌های خالی گوشی است. شما می‌توانید کارتن گوشی مدنظر را مطابق با مدل و رنگ آن به طور دقیق از فروشگاه‌های معتبری که چنین محصولاتی را ارائه می‌کنند خریداری کنید و سپس به صورت قانونی و با خیال راحت اقدام به فروش گوشی خود کنید. همچنین در مواقعی که قصد خرید گوشی‌های دست دوم را هم دارید باید به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان گوشی‌های بدون کارتن را خریداری نکنید. در این خصوص در ادامه مطلب توضیحات بیشتری ارائه می‌شود.

  • ردیابی گوشی با کارتن

یکی دیگر از کاربردهایی که باید در این بخش به آن اشاره کنیم، ردیابی گوشی با کارتن است. حتما تا به حال با کد‌ها و شماره‌هایی که روی جعبه گوشی‌ها قرار گرفته‌اند آشنا شده‌اید. این کدها علاوه بر این که اصالت و کیفیت محصول را تایید می‌کنند، در شرایط حساس و خاص نیز کاربرد دارند.

یکی از این شرایط زمانی است که نیاز به ردیابی گوشی وجود دارد که با وجود جعبه و این کد امکان یافتن گوشی وجود خواهد داشت. اما بدون داشتن جعبه تقریبا شانسی برای پیگیری قانونی آن وجود نخواهد داشت. پس بهتر است همواره از جعبه گوشی خود به خوبی نگهداری کنید و در صورت گم شدن و آسیب دیدن آن نیز به سراغ تهیه نمونه مشابه آن بروید.

کارتن گوشی

سوالات پرتکرار در خصوص کارتن گوشی

حال در ادامه این مطلب می‌خواهیم به برخی از سوالات پرتکرار افراد در خصوص کارتن گوشی پاسخ دهیم. این سوالات معمولا برای اکثر افراد پیش می‌آیند و مطالعه این بخش و اطلاع از پاسخ این سوالات قطعا بسیار مفید بوده و در آینده کمک زیادی به شما خواهد کرد.

گوشی که کارتن ندارد بخریم یا نه؟!

مطمئنا تمام کسانی که قصد خرید گوشی‌های دست دوم را داشته‌اند با این مسئله روبه‌رو شده‌اند که آیا گوشی‌های بدون کارتن را خریداری کنند یا خیر؟ با توجه به اینکه معمولا این گوشی‌ها به صورت‌های مختلفی و با قیمت کمتری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند، بسیاری را ترغیب می‌کنند که آن‌ها را خریداری کنند. اما خرید آن‌ها مجاز است یا خیر و در غیر این صورت دلیل این که نباید گوشی‌های بدون کارتن را خرید چیست؟

به زبان ساده، به هیچ عنوان گوشی بدون جعبه یا کارتن را خریداری نکنید! جعبه برای گوشی حکم اصالت آن را دارد و بدون وجود آن، حتی با دلایل مطرح‌شده توسط فروشنده به هیچ عنوان فریب نخورید؛ زیرا ممکن است گوشی دزدی را خریداری کنید که در ادامه برایتان دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشد.

همچنین باید گفت امکان انتقال مالکیت برای گوشی‌های بدون کارتن گوشی هم وجود ندارد و این که فرد ادعا کند که کارتن گوشی گم شده یا دلایل دیگری توسط او مطرح شود، به هیچ عنوان نباید شما را برای خرید گوشی راضی کند. البته اگر از خرید خود مطمئن بودید و فرد فروشنده کارتن گوشی مد نظر را گم کرده بود، می‌توانید از طریق کد رجیستری تغییر مالکیت را انجام دهید و از این طریق مطمئن شوید که گوشی به طور قانونی خریداری شده است و حتی بدون جعبه نیز قابل‌اعتماد خواهد بود. اما در صورتی که فروشنده برای این کد نیز بهانه‌هایی را مطرح کرد بدون فوت وقت، از خرید گوشی صرف نظر کنید.

چگونه گوشی بدون کارتن را رجیستر کنیم؟

حال به پرسش بعدی پاسخ خواهیم داد که آیا بدون این که جعبه گوشی موجود باشد، امکان رجیستر کردن آن وجود دارد یا خیر؟ رجیستری گوشی روشی است که از طرف دولت برای مقابله با قاچاق و ورود غیرقانونی گوشی‌های موبایل به وجود آمده است. در واقع هر گوشی که وارد کشور می‌شود، باید شماره IMEI آن در سامانه مشخصی به نام همتا ثبت شود؛ در غیر این صورت پس از 30 روز فعال بودن آن، گوشی از شبکه مخابراتی کشور حذف شده و امکان استفاده از آن وجود ندارد.

اما برای رجیستر کردن گوشی بدون جعبه باید از شماره سریال یا IMEI گوشی استفاده کرد. برای دریافت این کد روش‌های متفاوتی وجود دارد. برخی از گوشی‌ها در بخش داخلی خود دارای برچسبی هستند که شماره سریال در آن درج شده است. همچنین تمامی گوشی‌ها در بخش تنظیمات و قسمت مربوط به درباره تلفن یا ABOUT PHONE سریال IMEI را دارند. گفتنی است که با کد دستوری *#06# نیز می‌توان به راحتی این شماره سریال را دریافت کرد. سپس از طریق سامانه همتا و روش‌هایی که این سامانه برای رجیستری گوشی در نظر گرفته است، می‌توانید روند رجیستری را طی کنید. برای گوشی‌های دست دوم، کدی برای مالک اصلی ارسال می‌شود که در ادامه آن کد باید برای انتقال مالکیت مورد استفاده قرار بگیرد.

بنابراین باید حتما به مالک دستگاه و همچنین خطی که با آن رجیستری گوشی دست دوم انجام شده است دسترسی وجود داشته باشد که بتوان مراحل انتقال مالکیت را حتی بودن کارتن گوشی طی کرد. در غیر این صورت امکان این جابجایی وجود ندارد و همچنین نباید گوشی با چنین شرایطی را هم خریداری کنید.

کارتن گوشی

شماره سریال روی کارتن گوشی بیانگر چیست؟

روی کارتن گوشی کد و شماره سریالی قرار دارد که اهمیت بسیار زیادی داشته و باید در حفظ و نگهداری از آن دقت زیادی شود. این شماره سریال که به اختصار به آن IMEI هم گفته می‌شود، کدی است که اصالت گوشی موبایل را تایید می‌کند.

این کد روی جعبه گوشی قرار می‌گیرد و همچنین می‌توان آن را به صورت برچسب روی بدنه داخلی برخی از گوشی‌ها نیز دید. به طور کلی این کد در بخش تنظیمات همه گوشی‌ها نیز قابل‌دسترسی است. اما این کد بیانگر چیست و چرا اهمیت دارد؟ این شماره سریال 15 رقمی برای هر گوشی موبایل متفاوت است و باید حتما مطابقت کد روی جعبه با کدی که در قسمت تنظیمات گوشی نمایش داده می‌شود بررسی شود. با توجه به طرح رجیستری گوشی‌ها در داخل کشور، اهمیت این کد بیش از پیش شده است و برای رجیستر کردن حتما باید این کد را در اختیار داشته باشید.

همچنین در صورت انتقال مالکیت گوشی نیز نیاز به این شماره سریال وجود دارد و فرد فروشنده حتما باید از این شماره سریال آگاهی داشته باشد. نکته قابل توجه دیگر در زمان مفقودی گوشی است؛ امکان پیگیری گوشی موبایل در صورت مفقودی و سرقت، حتی در صورت عدم وجود جعبه نیز با این شماره سریال 15 رقمی وجود خواهد داشت.

چگونه گوشی بدون کارتن را بفروشیم؟

اما اگر گوشی خود را برای فروش گذاشته‌اید و به دلیل عدم وجود جعبه مشتریان از خرید آن صرف‌نظر می‌کنند، راه چاره چیست؟ به هر حال طبیعی است که مشتریان بخواهند به فروشنده اعتماد کنند و بدانند که گوشی واقعا پیش‌تر در اختیار خود فرد بوده است. در این حالت امکان خرید جعبه برای شما وجود دارد و می‌توانید جعبه‌ای کامل و با تمام لوازم را تهیه کرده و سپس گوشی خودتان را با خیالی آسوده به فروش برسانید.

همچنین در صورتی که بدون جعبه قصد فروش گوشی را داشته باشید، باید اطلاعاتی همچون شماره سریال کامل گوشی و کد رجیستری آن را در اختیار مشتری قرار داده و با انتقال مالکیت کامل آن این اطمینان را به او دهید که گوشی کاملا بدون مشکل در اختیار او قرار خواهد گرفت. در غیر این صورت طبیعی است که کسی قصد خرید گوشی دست دوم بدون جعبه و مشخصات مهم آن را نداشته باشد.

کارتن گوشی

جرم خرید گوشی بدون کارتن چیست؟

در انتها می‌خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که آیا خرید گوشی بدون کارتن گوشی جرم است یا خیر؟ همانطور که اشاره شد بهتر است از خرید گوشی بدون کارتن و جعبه مشخص خودداری کنید و حداقل گوشی را خریداری کنید که در صورت نداشتن جعبه، از اصالت و عدم وجود مشکل در آن با توجه به روش‌های گفته‌شده مطمئن شوید.

در حالت کلی اگر گوشی موبایل مشکل خاصی را نداشته باشد و انتقال مالکیت آن به صورت صحیح انجام شود، حتی در صورت عدم وجود جعبه نیز مشکلی برایتان پیش نمی‌آید. اما اگر انتقال مالکیت صورت نگیرد و 30 روز از عدم تطابق اطلاعات صاحب گوشی با صاحب سیمکارت موجود در آن بگذرد، گوشی به طور کامل از شبکه حذف می‌شود. نکته مهم و پیچیده کار زمانی است که شما گوشی بدون جعبه‌ای را خریداری می‌کنید که متعلق به فردی است که گوشی او دزدیده شده و در واقع شما گوشی سرقتی را خریداری می‌کنید. در این حالت با توجه به این که گوشی سرقتی در اختیار شما است ممکن است تحت شرایطی حتی به حبس از 6 ماه تا 3 سال هم محکوم شوید. اما در شرایطی که فرد ادعا کند که اطلاعی از سرقتی بودن گوشی نداشته و این ادعا نیز ثابت شود، ممکن است در حکم او تخفیفی اعمال شود و تنها به بازگرداندن مال فردی که گوشی او دزدیده شده است محکوم شود.

کارتن گوشی

جمع‌بندی

کارتن گوشی کاربردهای مختلفی دارد که هر کس بر اساس شرایط مختلف ممکن است به خرید آن نیاز پیدا کند. جدای از کاربردهای آن، بحث خرید و فروش موبایل‌های بدون کارتن بحث بسیار مهم و جدی است که سعی شد در این مطلب به طور کامل در خصوص آن اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

با مطالعه دقیق این نکات و مد نظر قرار دادن آن‌ها، از مشکلات و حوادث مهمی پیشگیری کنید و اجازه ندهید تنها به دلیل کمی افت قیمت، موانع بسیاری بر سر راه شما قرار گیرد که روند عادی زندگی شما را بر هم بزند. برای تهیه انواع کارتن‌های گوشی در مدل‌های گوناگون نیز می‌توانید از طریق این وب سایت اقدام کرده و محصول مد نظرتان را سفارش دهید.

فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی مرکز خرید عمده و تکی انواع گوشی هوشمند، ساده و مینی از برندهای مختلف به صورت اورجینال و اصلی می باشد. این محصولات از گارانتی هفت روز مهلت تست و یا گرانتی 18 ماه شرکتی برخوردارند. مشتریان محترم می‌توانند با انتخاب نام برند، گوشی موبایل مورد نظر خود را انتخاب و پس از بررسی مشخصات آن را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گوشی جانبی خریداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *